Choď na obsah Choď na menu
 


DuoDanube 2012, agility

16. 5. 2012

Naše prvé oficiálne preteky sú za nami :) Vždy som snívala o tom, že raz budem agilitiť na výstavisku Incheba a tak som nás s Loty bez váhania prihlásila. Okrem nás pretekali aj ďalší maliňáci- dvaja šeltiáci s našou trénerkou Kristínou, Fanzynka s paničkou Peťou a potom Badynka, ktorú viedla Zuzka. Prišli aj ďalší členovia, ako podpora.

 

agility009.jpg

 

V sobotu sme museli vstávať nechutne skoro, aby sme boli pred pol ôsmou na výstavisku. Zaregistrovali sme sa a pani rozhodkyňa Lotynku zmerala. Má v kohútiku 49,5 cm, ale vo výkonnostnom zošite to zaokrúhlili krajších, rovných 50cm. Tým pádom sme už oficiálne kategórii large :).

Podľa propozícií nás čakali dva behy, agility a jumping. Boli to Open preteky, takže všetky výkonnostné kategórie boli posudzované spolu. Tým pádom nás čakali trošku ťažšie parkúry, čoho som sa najprv bála, ale nakoniec boli všetky vcelku príjemné. Skončili sme v sobotu s obomi behmi pomerne skoro a tak nakoniec bol aj beh tretí, ďalší jumping. V nedeľu boli behy dva.

 

agility005.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lotynke preteky, myslím si, dosť dali. V sobotu bola veľmi pobláznená, nadmieru iniciatívna a musím priznať, že aj ja som bola zúfalo vydesená a dezorientovaná. Krpatá nezvládla prejsť na prvý krát ani len slalomom, taká bola mimo od nadšenia. Zato v nedeľu bežala krásne a aj ja som nabrala istotu. Opäť sme sa diskvalifikovali v oboch behoch, ale to bolo len tým, že ešte nemáme dosť rôznych situácií natrénovaných. Čo sme mali nacvičené, to sme zvládli, a čo nie, to docvičíme :). Lotynka sa veľmi snažila a bola maximálne sú stredená. V oboch nedeľných behoch sa jej podaril krásny nábeh do slalomu, čím ma milo prekvapila a aj ho prešla bez chyby až do konca (čo mi len potvrdzuje, že sa naozaj krásne sústredila). Zvládla zóny na kladine aj na áčku a čo ma najviac potešilo bolo, že viac krát, bez zaváhania a v plnej rýchlosti splnila úplne nový povel, ktorý som ju prezieravo naučila v piatok (tj deň pred pretokom!). Spokojná som aj s tým, ako skákala. Veľká väčšina tyčiek ostala nezhodená, a tých pár ktoré spadli boli zhodené len mojou nemotornosťou (mätúci pohyb tela, neskorý povel).

 

img_9575.jpg

Pre divákov boli naše behy určite veľká šou :D, Loty šteká čo jej hrdlo stačí, ja sa ju zúfalo snažím prekričať pri povelovaní a letíííííme a chaosíme a strácame sa a padáme z hojdačky (ktorú sa musíme ešte doučiť O:-)).

 

img_9579.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden beh máme natočený, pobavte sa aj vy! :D

http://www.youtube.com/watch?v=bRxuTX7jaig&list=UUnRmg9HHaVifrQMVLiJDlJQ&index=1&feature=plcp

 

agility007.jpg

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.