Choď na obsah Choď na menu
 


Znovu agilitíme :)

19. 11. 2011

Na jeseň 2011 sme sa s Loty po štvormesačnej prestávke vrátili k agility

 

Obrázok

Dôvodom prestávky bolo naše pomerne intenzívne venovanie sa Dog frisbee. Myslím si, že pre rok a pol starú Lotynku boli dynamické tréningy s lietajúcimi taniermi dva krát do týždňa tak akurát, aby sa to raz nepodpísalo na jej zdraví. Všetkým ostatným športom sme sa venovali naďalej, len skákanie cez prekážky sme teda na čas opustili.

 

Až prišiel október, s ním Dogfest s očakávanou frisbee súťažou a my sme konečne časť tréningov s diskami vymenili za agility dráhu.

Obrázok

 

Na jar Loty pozrážala kľudne aj viac ako polovicu tyčiek na prekonaných skočkách. V lete sme sa intenzívne venovali pohybovej príprave- absolvovala som seminár o cvičení na fitloptách a všeobecnej pohybovej a kondičnej príprave psa- športovca, ďalšie články som si našla na internete. Vyzbrojená informáciami som sa pustila do boja s Lotkinou zlou skokovou technikou.

 

Obrázok

Veľmi som sa potešila, keď sme sa na jeseň vrátili na tréningy a väčšina skočiek ostala v pôvodnom stave. A väčšina z tých zhodených bola moja chyba (neskorý povel a pod.). Na skokoch Lotky máme stále čo vylepšovať, ale pokroky, ktoré sme od jari urobili ma veľmi tešia!

 

Vždy sme mali a stále máme problém s odložením na štarte. Lotynka sa tak strašne teší na dráhu, že ma jednoducho nevydrží čakať. Najhoršie sú opakované sekvencie, kedy už vie, čo ju čaká a má pocit, že to zvládne aj sama   Opäť však v porovnaní s jarou hlásime pokroky, čomu sa veľmi teším.

 

Obrázok

 

Najväčšiu radosť mi robí asi to, že už Lotynku môžem mať pustenú kým beží iný pes. Ten iný pes na dráhe ešte nesmie byť veľmi šikovný/rýchly/uštekaný, pretože to Lotynku veľmi motivuje k okamžitým podobne skvelým, rýchlym a hlasným výkonom, ale ostatné- "normálne psy", už dokáže odignorovať a radšej sa pohrá so mnou. Nie je to tak úplne agilitný úspech, ale mňa náramne teší!

Veľké novinky náš čakali aj na samotnom cvičáku. Ako klub sme sa rozdelili, tak ako je v agility-svete zvykom . Pribudli noví členovia, medzi nimi aj moja kamarátka Soňa s kelpiami a máme krásny nový tunel

 

Obrázok

 Čo sa nezmenilo je hlasné komentovanie Lotynky počas celého behu. Dôkazový materiál (buďte radi, že len fotografický )

 

Obrázok

Obrázok