Choď na obsah Choď na menu
 


DogFest, Tanec so psom

4. 10. 2011

V sobotu ráno sme s Loty nastúpili na prvú skúšku, akurát na tú najnáročnejšiu- na freestyle. Dopadol nám podľa očakávaní najhoršie. Loty nezačala zázračne milovať otočky, ani neprestala štekať pri dynamických cvikoch ktorých je táto divízia plná. Dokonca dva týždne pred Dogfestom mi začala cúvať nakrivo a neprešlo ju to ani počas skúšky. Kvôli tomu, že odmietala robiť otočky sme to takmer nestihli v časovom limite. Napriek tomu sme skúšku zložili na známku veľmi dobre (F1, Loty).

Na obed sme so Joffkom nastúpili na tanečnú súťaž.

 

Obrázok

Neviem čo mu preletelo cez nos, ale vôbec nechcel spolupracovať. Ešte nikdy som nezažila, že by sa vykašlal na môj povel (ak nerátam privolávačku :D, ale toto bolo iné). Zostava dopadla viac než zle. Po krátkom trápení sa sa nám pokazila pesnička a zvukár nám ju pustil od začiatku. Ja som automaticky robila cviky z prvej časti choreografie- presne tie, ktoré nám pred pár sekundami nešli a tak sme sa nedostali k sviežejším, pudlíkovi milším tanečným prvkom, ktoré by nám snáď vylepšili celkový dojem z "hrôza" na "no dobre".

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

Utešujem sa, že možno nás videl niekto, kto si povie, že jeho psík to zvládne sto krát lepšie a ak aj nie, hentá  s pudlom to prežila a nabudúce ich stretneme na súťaži . Bodaj by bolo tanečníkov so psami viac, pretože aspoň na DogFeste bolo pretekárov hrozne málo.

 

 

 

Večer nás čakali ďalšie tanečné skúšky- Loty heelwork to music1 a musical dressage1 a Joffreyho heelwork to music1. Nebola som až tak nervózna ako ráno, ale stále sa mi ešte poriadne triasli kolená .

Výhodou bolo, že sme skúšky skladali pod stanom. Joffka ani Loty iné psy nerozptylujú, ale obaja vnímajú publikum a potlesk a majú tendencie sa predvádzať a tak som sa z komornejšej atmosféry veľmi tešila.

Joffko sa od obeda trošku spamätal a vytiahli sme to na známku veľmi dobre (HtM1, Joffrey). Loty sa darilo ešte lepšie a s ňou sme si odniesli dve výborné (za HtM1 aj MD1, Loty).

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V nedeľu ráno nám ostávalo zložiť s Loty Dance with dog1 a so Joffreyom Musical dressage1. Cez noc si narozdiel odo mňa oddýchli a obaja sa krásne sústredili. Nedeľa bola skúškou hlavne pre mňa, pretože DwD mi bola nočnou morou. Priznávam sa, že nemám hudobný sluch a ani štipku pohybového nadania a tak odtancovať v troch rytmicky aj pohybovo rôznych krokových sekvenciách 2x8 dôb, bolo pre mňa veľkou výzvou!

S obomi hafanmi sme nakoniec skúšku zložili na výbornú, dokonca Joffkovi sa to podarilo na plný počet bodov! výborná (MD1 Joffrey, DwD1 Loty).

Obrázok

 Tým pádom Lotyka za víkend zložila celú prvú úroveň skúšok DDCCR, akurát ak chceme titul, musíme si opraviť freestyle z veľmi dobre na výborne. Určite sa o tom pokúsime!

So pudlíkom by sme na ďalších skúškach mohli skúsiť zložiť DwD1 a možno, že naberiem odvahu a skúsime aj freestyle.

 

za fotky z tanečnej súťaže ďakujeme moschino http://moschino.rajce.idnes.cz/DogFest_2011#