Choď na obsah Choď na menu
 


DuoDanube 2012, skúšky DD

Ach jaj   Prihlásiť sa na skúšky, ktoré priebehajú popri agility preteku, na ktorý sme s Loty tiež prihlásené, bol veľmi, naozaj veľmi zlý nápad.

 

agility019.jpg

Pokúšali sme sa opätovne zložiť skúšku Freestyle1, aby sme si opravili známku z VD na V, ale náš výkon bol podstatne horší ako pri prvom pokuse.

 

Už na Dogfeste, keď sme skúšku skladali prvý krát, sme mali problém so štekaním. To nám aj znížilo výslednú známku. Problémy nám robia hneď tri prvky- slalom, obiehanie okolo psovoda a otočky, ktoré sa opakujú dokonca v dvoch sériách. Všetko sú to veľmi dynamické prvky a Loty privádzajú do šialenstva. Plus otočky sú jediný prvok z dogdancingu, vlastne celkovo jediný povel, ktorý Loty nenávidí. Rada spraví otočky dve, ale freestyle si vyžaduje dva krát po štyri otočky na každú stranu (takže spolu 16!) a to už je na ňu moc.

 

agility026.jpg

Po Dogfeste som sa snažila odnaučiť ju štekať. Doma, respektíve na lúke, kde bežne trénujeme, a neskôr aj na iných, rušnejších miestach už dokázala pracovať v tichosti, a tak som nabrala odvahu prihlásiť ju na F1 znovu.

 

Skúška sa konala v nedeľu.  My sme na výstave boli už od soboty- behali sme agility, v sobotu tri behy, v nedeľu pred skúškou sme stihli jeden. Keď Loty behá, šteká na plné obrátky, rovnako jančí aj keď sa na parkúr len pozerá. No a v tomto duševnom rozpoložení jej stačil aj nejmenší podnet, aby sa rozoštekala aj počas tancovania. 

A tak bola naša skúška hotová tragédia. Lotynka samozrejme odcvičila všetko. Stále bolo vidno, že sa nerada vrtí okolo vlastnej osi, vymyslela si dokonca zlepšovák- otáčala sa v polovýskoku na zadných packách, ale ešte to bolo v norme. Musela som ju trochu presviedčať, aby spravila všetkých predpísaných 16 otočiek, ale stálo ma to oveľa menej síl, ako donútiť ju k všetkým otočkám pri prvej skúške. Zato jej hlasové prejavy boli výraznejšie, ako kedysi :-/.

agility022.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prekvapilo ma, že sa Loty rozoštekala ešte pred vstupom na plochu. Bola to pre mňa nová situácia. Viem, že sa vždy náramne teší cvičiť, chápe, že na to slúži veľký rovný priestor (či už tráva, koberec, alebo betón) a patrične sa tam hrnie. Ale až do tejto chvíle to bolo vždy v tichosti. Nepomohlo mi na ňu ani priradenie k nohe, bola úplne mimo, maximálne šťastná, fanatická, vrieskajúca z plných pľúc.

Chcela som ujsť :D ale nejak som to tam s ňou vydržala a odcvičili sme celú zostavu. Absolvovala som s obomi psami spolu už 7 skúšok, čo mi pomohlo k odbúraniu nervozity. Tešila som sa, že si skúšku konečne užijem (tie predchádzajúce si sotva pamätám, tak som bola strémovaná :D), ale Lotynkin štekot ma rozhádzal už na začiatku. Nechala som ju cúvať do rohu plochy, tak som si sama spôsobila, že cúvala krivo. Rýchlo som sa spamätala a zvyšok som už odcvičila s chladnou hlavou, a pokorne zmierená s neúspešným koncom.

 

agility021.jpg

Ako ďalej....

Nevzdávam sa úplne, chcem s Lotkiným štekaním bojovať, ale na F1 sa už asi neprihlásime, na F2 sa nechystám celkom isto. Neverím, že by sme to niekedy zložili na V bez radikálnej zmeny životného štýlu a koníčkov (napríklad by sme muselli skončiť s agility) a do toho sa mi nechce. Jej štekanie nie je nič, čo by ju Lotku ohrozovalo, v bežnom živote sa chová slušne a preto sa mi nechce púšťať sa do tak agresívnych zmien.

 

V tanci so psom by som rada pokračovala, určite skúsime zložiť nejaké vyššie skúšky, vlastne všetky okrem freestylu (takže MD2, HtM 2 a DwD2), pretože ostatné sú založené hlavne na chôdzi pri nohe a tam si myslím, že by sme pri dostatočnom tréningu mohli mať šancu. Na súťaž ma to láka tiež (dokonca mám vymyslenú tému choreografie a hudbu :D), ale vrhneme sa na to, až si overím na skúškach, ako sa chová a budem presne vedieť, aké prvky vybrať.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Consonant Ways to Downgrade Blood Press

(ABymnBeroLorgo, 29. 7. 2018 19:57)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-cialis-5mg-en-pharmacie/