Choď na obsah Choď na menu
 


DogFest frisbee

4. 10. 2011

Na frisbee som sa tešila úplne najviac z celého Festivalu psích športov. Začínalo sa v sobotu na obed prvým freestyle-ovým kolom. S Loty sme štartovali úplne prvé. Narozdiel od tanečných súťaží som necítila trému, len radosť že som sa dostala na takúto akciu a odhodlanie odhádzať zostavu čo najlepšie.

S tým hádzaním mi to až tak nevyšlo :D ale stále sme mali viac chytených diskov ako nedobehnutých, takže som odchádzala veľmi spokojná. Ak to porovnám s naším jediným dovtedajším vystúpením- na výstave psov Duodanube, tak to bolo o 200% lepšie.

Hneď po vystúpení si nás odchytila miestna televízia na malý rozhovor

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiaľ došlo k nejakej chybe a nemerali nám čas. Dostali sme možnosť nastúpiť pred štyroch frisbee rozhodcov ešte raz a aj sme ju využili. Podarilo sa nám predviesť sa ešte lepšie ako pri prvom pokuse, Loty vychytala takmer všetky disky, vyšli nám aj preskoky, passing, zig-zag, zemeguľa aj flipy. Odrazy od tela sme zatiaľ vynechali, predsalen sú náročné a je pri nich veľké riziko nepekného pádu.

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náš fantastický štart sme si o tri hodiny úplne pokazili pri minidistance. Podaril sa nám len jeden jediný hod za 1,5 boda a tak sme sa prepadli do druhej polovice výsledkovej listiny súčtu z prvého dňa.

Po neúspechu v minidistance som už na superminidistance nenastúpila. Rozhodlo však najmä to, že Loty už bola unavená, bolo neskutočne teplo a ešte sme mali pred sebou kopec iných štartov, na ktorých mi záležalo.

V nedeľu nás čakalo finále vo freestyle. Opäť sa štartovalo krátko po obede. Žiaľ dnes nám počasie veľmi neprialo- fúkal pomerne silný vietor, ktorý sa s diskami nepekne hral. Uvedomila som si, že musím chodiť trénovať hádzanie aj za takéhoto počasia, nie len keď je bezvetrie.

Zostava sa nám darila trošku menej ako v sobotu- hlavne začiatočné flipy, ale stále som s našim výkonom spokojná. S Lotynkou maximálne, a seba ešte potrénujem

Video

sobota  http://www.youtube.com/watch?v=U7J7DydrVDo

z nedele tu http://www.youtube.com/watch?v=f9_59j_GIdw

 

frisbee fotky od Ondra Uhlira http://www.foto-pes.cz/psi_sporty/dogfest-slovensko#1