Choď na obsah Choď na menu
 


Seminár DogFrisbee, 24.9.2011

24. 9. 2011

Podobný, akurát podstatne kratší disc dog seminár sme s Loty absolvovali na brnenských psích dňoch asi dva mesiace dozadu. Tam som sa naučila dva základné hody- forhand a backhand a dostali sme školenie k rollerom. Vrámci individuálneho tréningu nám boli vysvetlené overy (preskoky) cez nohu. Viac Loty nevzládla, pretože za sebou mala naozaj náročný deň.

Dalo by sa povedať, že keď sme prišli z Brna, tak sme oficiálne začali s frisbee tréningom. Ja som človek lenivý, tak som nás pre istotu hneď prihlásila na októbrovú súťaž, aby som mala poriadnu motiváciu k tréningu :).

Čo som sa dozvedela v Brne som teda pilne trénovala, prečítala som si jedinú českú frisbee knižku a googlila videá, aby som odkukala nové hody a vlastne všetko. Ale nie je nad to počuť výklad a vidieť demonštráciu naživo od skúseného hráča a tak si viete predstaviť moju obrovskú radosť, keď som sa dozvedela, že sa v Bratislave chystá seminár!

 

Začali sme okolo desiatej ráno. Na miesto konania sme všetci prišli skôr, aby sme si prevzali objednaný tovar. Na mňa čakala novičičká sada 10tich lietajúcich tanierov v "cukríkovom prevedení"- 5 ružových a 5 žltých :D. Nemala som to srdce ich už používať a tak som si seminár odhádzala so starými. Viem, že raz ich budem musieť použiť, ale ešte chvíľu si vychutnám aké sú krásne, čisté, hladké... :D

Tréning sme začali rozhádzaním sa v dvoch skupinách. My, ktorých čaká za týždeň pretek, sme boli v jednej skupine. Hádzali sme si do kruhu a postupne sme prechádzali jednotlivé základné techniky. Konečne som videla ako sa hádže tak zvané "kura". Keďže návod knižke som vôbec nepochopila, tak som sa výkladu veľmi potešila. Dokonca som sa ho naučila hádzať nielen dopredu, ale aj za seba!!! No, chce to ešte veľa tréningu, ale už viem ako na to!

Potom sme sa všetci predviedli so svojimi psami. My s Loty sme boli hrozné ako vždy :D Ona blázon, ja nervózna... Ono divákom to (dúfam) až tak strašné nepríde, len mňa desí rozdiel medzi našim výkonom vrámci tréningu a pred ľuďmi. Myslím, že nás v najbližšej dobe budete stretávať na ukážkach všade kde sa bude dať :).

Trénerky si poznačili svoje postrehy a neskôr, až si psi oddýchli, s nami všetko prebrali. Medzitým sme si vypočuli množstvo všeobecných rád k tréningu, k motivácii, vysvetlili nám podrobne pravidlá a dokonca sme sa naučili hneď niekoľko efektných trikov z diskami- otočenie disku okolo palca, prostredníčku, pokúšali sme sa nechať si disk pregúľať sa od jednej upaženej ruky cez hruď až do druhej, taktiež upaženej ruky (v mojom prípade sa trik nepodaril ani len náznakom :D) a napokon sme sa učili varianty "brash-u". Dokonca aj vykopnutie disku po nadhodení. No fantázia! :)

A už bol pomaly večer a ja som musela ísť domov. Ostatní ešte chvíľu ostali aby trénovali distančné hody. Ja si to pôjdem vynahradiť aspoň sama zajtra niekam na lúku a začnem sa učiť aj všetky nové hody, ktoré nám ukázali, aby nám to s Lotynkou pekne šlapalo! 

Veľmi sa mi páči takýto koncentrovaný systém získavania informácií a keďže sme len na začiatku, tak určite navštívime aj ďalšie takéto akcie. No a začneme chodiť po pretekoch, aj na nich sa toho dá hrozne veľa naučiť.