Choď na obsah Choď na menu
 


Deň psích hier v Devínskej 2011

1. 9. 2011

Ako napovedá názov akcie, 1. septembra sme sa do Devínskej prišli hrať s našimi psami. Čakalo nás 8 vskutku nápaditých disciplín. Predstavím vám ich tak, ako sme ich postupne prechádzali.

Prvý sme skúsili Lov tarantúl. So psom na vodítku sme sa prechádzali po tráve a hľadali sme pavúkov zo špagátu, ktoré musel pes vziať do papule a odniesť do nášho "domčeka". Meral sa čas, až do prinesenia tretej tarantule. Ja som súťažila s Joffkom a Loty som prenechala kamarátke, ktorá nás bola na súťaži podporiť.

 Loty beží s tarantulou do domčeka (k papieru):

Obrázok

 

Druhou disciplínou, na ktorú sme sa dali, bol Vodiaci pes. Vytvorili sme dve dvojice- najprv som ja navigovala pomocou pamlsku cez slalom Lotynku, ktorá viedla na postroji Soňu so zaviazanými očami, potom viedla Soňa AGinku a AGinka tak zároveň viedla mňa :)

Druhú dvojicu tvorila "nevidiaca" Soňa vedená Joffreyom, ktorému pomáhala Eliška a potom sa vymenili, takže viedla Soňa slepú Elišku pomocou Dave-íka.

Ja viem, že tento opis bol zbytočný a nudný, ale tak dlho a komplikovane sme riešili kto s kým pôjde, že som sa jednoducho musela pochváliť výsledkom :D

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

 

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Treťou úlohou bolo naplniť nádobu na stole rozhodcov vodou, ktorú sme nosili naozaj zďaleka v malej miske v jednej ruke spolu s vodítkom. Tentokrát som s obomi psami súťažila sama. Najnáročnejšie bolo prekonať príkry zráz, pretože psy ho prirodzene chceli vybehnúť a tým by povylievali vodu z misky. Po tomto zákernom kopčeku nás od stola rozhodcov delila kľukatá cestička. Aspoň tá bola na rovinke :).

S pudlíkom som si celú trasu musela prejsť tri krát, kým som naplnila nádobu, čo bolo myslím minimum, na koľko pokusov to bolo možné a s Loty sme závod dokončili po 4. kolečku.

 Obrázok

Obrázok

Posledná ranná úloha sa volala Pink-Chňap. Dostali sme na výber piškóty alebo párky a mali sme 15 pokusov na to, aby psík chytil 2 pamlsky priamo z úst. Joffrey sa vrhá jedine za hračkami, jedlo je pod jeho úroveň :D. S ním som to teda rýchlo vzdala a s Loty sme sa trošku potrápili a napokon sa nám aspoň podarilo úlohu splniť v limite. Pre nás to bola najťažšia úloha, lebo som psy nikdy nekŕmila z úst, aj keď pripúšťam, že pri chôdzi pri nohe by to mohlo byť osožné. Možno im to raz vysvetlím :)

 
Obrázok

 Po 4 súťažiach bola prestávka na obed, čo sme nadšene využili a presunuli sme sa aj s Eliškou, mojimi psami a dvomi kelpiami s paničkou Soňou do pizzérie. Tam sa k nám pripojila kamarátka Lenka a jej dve  fenky papillonka Deilinka a maličká kríženka pudlíka a čivavy Puminka.

 Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

Po obede sme sa vrátili do parku Potočná, kde nás čakali ďalšie 4 súťaže. Ako prvé sme vyskúšali Hudiniho. Psíkovi sa stopoval čas za ako dlho sa oslobodí spod uteráku, ktorý dostane cez hlavu a potom aj koľko mu potrvá dať si dolu z čumáku gumičku na vlasy.

 

Obrázok

Obrázok

Pri hre s názvom Uspávanka bolo našou úlohou udržať psa čo najdlhšie ležať bez pohybu naboku. Joffrey nenastúpil, lebo on takto ležať nevie.

 

 

Obrázok

Predposledná úloha bola čo najrýchlejšie spapať tri pamlsky- jeden bol ukytý v papieriku, druhý v knižke a posledný v topánke.

 

 

Obrázok

A už nás čakala len posledná hra- Lietajúci koberec. Našou úlohou bolo prepraviť psíka niekoľko metrov na koberci.

 

Obrázok

Obrázok

A pekný deň za nami :). Som nadšená, ako sa obaja moji hafani snažili, boli naozaj šikovní! Najviac sa teším z Lotynky, ktorá sa akciu od akcie chová umiernenejšie a tichšie Hlavne sa teším si dá povedať, že má byť ticho, aj keď jej to nejde povedať zrovna najmilšie. Verím, že aj to sa časom zlepší, je to na dobrej ceste :).

 

  

fotogaléria tu http://devonrex.rajce.idnes.cz/Den_Psich_Hier_2011/#  a druhá časť http://devonrex.rajce.idnes.cz/DenPsichHier2011_2.cast/