Choď na obsah Choď na menu
 


DogFest, 1.-2.10.2011

2. 10. 2011

Akcia roka je za nami! Bolo ešte lepšie, ako som sa odvažovala dúfať! Ešte aj počasie nám prialo, až tak, že padali teplotné rekordy. Ale pekne poporiadku

Všetko sa odohrávalo na westernovom ranči pri Galante. Dokonca sa dalo ubytovať priamo v areáli, čo som aj využila. Pre mojich rodičov, ktorí boli so mnou to bolo trošku trápenie- na izbe sme nemali kúpeľňu, ani len umývadlo a ani televíziu. Ale ja som bola spokojná- môcť si kedykoľvek odložiť psov na izbu bolo pre mňa vrcholom luxusu Ani večer sa som sa nenudila- oba dni som padla únavou kúsok po zotmení.

Obrázok

Pricestovali sme už v piatok, aby boli psi v sobotu ráno oddýchnutí a pripravení na bohatý program.

SOBOTA

Deň sa nám začal skoro, vstávali sme zarovno s východom slnka. Bývali sme priamo nad stajňami a tam sa pracuje od skorého rána aj za hlasného povzbudzovania domácich psov. A tak sme sa aj so psami vytratili z izby a išli sme preskúmať okolie, najmä miesta, kde to malo všetko za pár hodín vypuknúť.

Areál bol vskutku rozľahlý. Napriek tomu boli priestory pre jednotlivé športy trochu stiesnené. Trávnatá plocha pre frisbee bola hneď pod prudkým zrázom umelého valu s rozhľadňou a z druhej strany na frisbee ihrisko tesne priliehala piesková plocha pre agility, tým pádom sa okolo jednotlivých plôch nedalo chodiť.

Obrázok

Okolo ôsmej sme sa prišli zaregistrovať- Loty na DogFrisbee (freestyle a superminidistance), na tri dogdancingové skúšky a Joffreyho na súťaž v tanci so psom a na jednu dogdancingovú skúšku. Prekvapilo a vystrašilo ma, že nemôžem na všetky skúšky nastúpiť hneď ráno, ako som plánovala. Bála som sa, že večer budú obaja psíci psychicky vyčerpaní a nezvládnu sa sústrediť.

DogDancing

Dogdaningové skúšky sa konali pod stanom, aby sa zaistil pokojný, ničím nerušený priebeh. Skúšky sa síce skladali za prítomnosti divákov, ale všetci sa chovali vzorne a tak tancujúcu dvojicu nič nerušilo. Nám s Loty už tradične vliezol na plochu nejaký pes, ale našťastie sa nešiel kamarátiť a tak nás ani veľmi nevyrušil. Najviac sa teším, že boli ľudia poučení a nadšene netlieskali, ani sa za páskou nehrali so svojimi psami. Prostredie na skúšky teda bolo naozaj ideálne.

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Frisbee

Obrázok

Frisbee program bol naozaj pestrý- umožňoval až 7 štartov v troch disciplínach- freestyle (2 kolá freestyle + minidistance), superminidistance (2 kolá) a timetrial (tiež 2 kolá).

Obrázok

 Na to, že je frisbee u nás nové, priebeh súťaží bol vcelku hladký. S Loty sme šli prvé a tak sa chybičky vychytávali na nás :D. Nebol nám meraný čas, ale dostali sme možnosť zostavu predviesť ešte raz a aj sme ju využili. Bolo to trochu náročnejšie- už som mala na sebe silonky a pod svetrom čipkovanú blúzku, pripravená hneď po frisbee tancovať s pudlíkom. V 30tich stupňoch to nebolo nič príjemné, ale keď som sa znovu postavila pred porotu, na to, že mi je teplo, som úplne zabudla.


NEDEĽA

Frisbee

Finále freestyle organizátori Dogfestu zaujímavo spojili s inou súťažou- trickdoggingom. Na striedačku vystupovali frisbeečkári a "trikári". Obe disciplíny sľubovali veľmi pútavé predstavenie a naozaj sa bolo na čo pozerať!

S Loty sa nám darilo trochu menej ako v sobotu. Trápil nás silný vietor, ktorý sa hral s diskami. Opäť som ale s výsledkom v podstate spokojná.

Výber sprievodného programu s ami veľmi páčil- kynológovia- záchranári robili ukážky. Mrzí ma, že som ich nevidela. Ako súťažiaca som v podstate nevidela z programu nič okrem pár tímov pred tým, ako som niekde štartovala ja a ani tých som moc nevnímala, lebo som sa venovala svojim psom. Po odtancovaní/odhádzaní sme sa utekali pohrať, napiť, zaplávať si a hneď do tieňa mimo súťaže zbierať sily na ďalšiu disciplínu. 

Priamo v areáli ranča bolo jazierko, v ktorom sme mohli osviežiť psov. V horúčavách, aké boli im to padlo naozaj vhod! 

Obrázok

Odchádzali sme pomerne skoro, hlavne mama sa nevedela dočkať až bude doma s našimi dvomi kocúrikmi. Psiská v aute zaľahli a spali, čo sa pudlíkovi len tak nestáva, musel byť naozaj unavený :). Kým zaspal stihla som mu vyskúšať jeho kokardy zo skúšok

 

Obrázok

Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na záver by som rada poďakovala organizačnému tímu- akcia bola veľmi vydarená! Všetky zádrhely boli promptne a so záujmom riešené, takže ja to beriem tak, akoby ani žiadne neboli. Prajem DogFestu aj ďalšie úspešné ročníky a hlavne dúfam, že sa ľudia osmelia a budúci rok bude podstatne viac pretekárov v každej disciplíne!

 

prekrásne fotky od Ondra Uhlira na jeho stránkach http://www.foto-pes.cz/psi_sporty/dogfest-slovensko#1