Choď na obsah Choď na menu
 


Výlet, júl 2012, Poľana

Začiatkom júla sme s Loty boli na preteku Obedience v Turčianskych Tepliciach. Odviezol nás otec a využili sme, že sme sa dostali von z mesta a po preteku sme ešte dve noci ostali vo Zvolene.

V sobotu 7.7. veľmi skoro ráno sme vyrazili na pretek. Odcvičili sme pred obedom a mali sme kopec času do vyhodnotenia. Vybrali sme sa teda na menší výlet do Blatníckej doliny a na Blatnícky hrad. Bol to skvelý nápad, hlavne kvôli extrémnemu teplu, ktoré ten deň bolo. Dolinou tiekol studený potok a hrad je schovaný v lese, takže aj cesta naň bola veľmi príjemná.

 

blatnica139.jpg

janka-turiec002.jpg

janka-turiec006.jpg
 

Prešli sme sa Turčianskymi Teplicami a vrátili sme sa na štadión na vyhodnotenie pretekov. Potom sme sa presunuli za kopce do Zvolena, kde sme mali rezervovaný hotel.

V nedeľu sme sa vydali na výlet, na okružnú túru z Kysliniek na Zadnú Poľanu, dolu ku chate a zase k autu na Kyslinky. Išli sme cez národný park a tak bola Lotynka samozrejme celý čas na vodítku. A tak rovno dostala ťahací postroj a pomáhala mi ťapať do kopca :)

 

janka-polana001.jpg

 

Váhala som či na výlet ísť. Týždeň pred akciou si Lotynka odrala kožu na oboch predných packách. Mala som obavy, či už to má dostatočne zahojené. Natrieskala som lekárničku všetkým, čo by sa dalo použiť vrátane dvoch párov psích botičiek aby sme ju v prípade núdze nemuseli niesť. Našťastie sme nič z toho nepotrebovali a jediný, kto mal obité nohy a do aautra ledva dokríval som bola ja :D

Aj tento deň bol extrémne teplý, ale v pralese bolo vcelku príjemne. Zato na lúkach sme si naplno užili vyše 30 stupňový hic. Takých úsekov bolo len máličko, takže sme kopečko ponad starou sopkou Poľanou prešli v pohode. 

 

janka-polana006.jpg

 

polana010.jpg

janka-polana007.jpg

Cestou sme skoro nikoho nestretli. Pár človiečikov bolo medzi vrcholom Zadnej Poľany a chatou, ale to bol len krátky úsek. Nikde inde sme nikoho nestretli. Podľa stavu chodníkov to nebola náhoda. Cestičky boli úzke a na niektorých miestach takmer zarastené. Bola to neskutočná romantika!

 

Zato búrka nás neminula. Už sme schádzali, dosť strmým chodníkom úplne po spádnici. Potôčik sa rozvodnil a zaplnil aj kus z chodníka. Často sa vode nedalo vyhnúť, a v premočených teniskách som získala riadne otlaky. Aspoň Lotkine packy to zvládli bez úhony :)

V pondelok sme sa už vracali do Bratislavy. Cestou domov sme mali len jednu zastávku, v arboréte Borová hora. Majú neskutočnú zbierku ruží a aj keď nie som fanúšik týchto kvetiniek, táto záhradka ma očarila

janka-polana014.jpg

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.